• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA GUZELIS (5)

ВИЛА ГУЗЕЛИС Се наоѓа во новиот дел на Неи Пори, на околу 50 – 60 м. од плажа има 5 дуплекс апартмани кои се погодни за две фамилии со две спални соби а заедничка кујна и купатило, ТВ, Wi – Fi, клима уред (доплата по 5 € на ден по соба) и комфорни тераси.

НЕИ ПОРИ  Гузелис
Апп – Дуплекси

ПЕРИОД

Ноќ 1/2+1/2 1/2+1/3

1/3+1/3

02.06-10.06

8 110 115 120

10.06-18.06

8 190 210

220

18.06-26.06 8 290 310

320

26.06-04.07

8 390 410 420
04.07-12.07 8 400 420

440

12.07-20.07

8 420 440 460
20.07-28.07 8 490 510

530

28.07-05.08

8 490 510

530

05.08-13.08

8 500 520 540
13.08-21.08 8 480 500

520

21.08-29.08

8 420 440 460
29.08-06.09 8 360 380

390

06.09-14.09

8 280 290 300
14.09-22.09 8 170 180

190

22.09-30.09

8 90 100

110

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (плаќање во агенција).

Цените се изразени во евра за наем на студио и апартман за 8 ноќевања.

Автобуски превоз: 05:00 ч, Прилеп – Неи Пори

Враќање: 13:00 ч. по локално време Неи Пори – Прилеп.

Цена за превоз: 1800 ден. (29 €) повратен билет. За деца до 14 год 1000 ден. (16.5 €)

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување 

За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.

Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето  во 13:00 ч по локално време.

Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 61.8 ден.).   

       

ИНФОРМАЦИИ ЗА ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА

Според актуелните COVID-19 мерки за влез во Грција од 01.06.2021, задолжително е следново:

  • Сите патници задолжително да имаат Биометриски пасош со валидност од најмалку 3 месеци од денот на влез во Грција
  • При влез во Грција, сите патници ќе треба да се приложат негативен ,, PCR Тест,, направен во последните 72 часа пред влез во земјата. Овие мерки не важат за бебиња и за деца на возраст до најмногу 4,99 години. Овие мерки не важат за оние лица кои ќе приложат официјален документ дека се вакцинирале најмалку 14 дена пред влез во земјата, или ќе приложат официјален документ дека во последните 9 месеци ја прележале болеста.
  • Секој што влегува во Грција мора да пополни ,,Формулар за влез,, PLF формулар, односно да се регистрира на следниот линк: https://travel.gov.gr не покасно од 23:59 пред влегување во Грција и откако на крајот од регистрацијата ќе добие ХЕС код, потребно е да го сочува во печатена форма.

Neoi Poroi 600 63 Post Code, Greece

Координати: 39.975691, 22.655075