• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

LE PACHA HOTEL *** (22)

 

Хотелот  "Le Pacha " се наоѓа директно на брегот на Црвеното море и нуди спектакуларен поглед на заливот Хургада и на центарот на градот. Хотелот има приватна бела песочна плажа опкружена со идилични градини .

Се наоѓа на 10-тина минути возење до Меѓународниот аеродром во Хургада и околу 10 минути пешачење од центарот на градот.

Ресортот располага со 258 делукс соби сместени во 11 згради на површина од 11.000 метри квадратни. Сите соби се опремени со сателитска телевизија, клима уред, мини бар, бања со туш кабина, тоалет, фен за коса, сеф (бесплатен)  како и 24 часовна собна услуга.

За забава и рекреација хотелот нуди одбојка на плажа, ватерполо, часови по аеробик на вода и секако "мини клуб" со најразлични анимации и за најмалите.

Хотелот има надворешен базен кој опфаќа 1585 метри квадратни има ограден дел за деца, аква парк со заоблен базен со површина од 225 метри кавдаратни и длабочина од 60 цм кој вклучува и две лизгалки наменети за деца. Базенот за возрасните е со длабочина од 130 цм i  e поврзан со 4 лизгалки од кои 3 со должина од 16м и 1 со должина 32 м.

Базените во склоп на аква паркот се затоплуваат од 01.11 - 31.03, така што очекувана температура во истите е од 26 до 28 степени.

Ресторан Аlla El Dein

Појадок : 07:00 - 10 :00 ч.

Ручек : 13:00 - 15 :00 ч.

Вечера : 18:30 - 21:00 ч.

Исто така на располагање се и рестораните Casa Rustica (се служи италијанска храна) и China Town Restaurant (се служи кинеска храна).

Со претходна резервација имате можност за ручек или вечера во овие a la carte ресторани со 25 % попуст на храна (не вклучува пијалоци).

 

Пијалоци вклучени во All концептот :

Coca Cola, Fanta , Sprite, Soda, Tonic, минерална вода, кафе, чај ,локално пиво, локално вино (бело/ црвено за време на оброците во главниот ресторан)виски, рум, узо и водка од локално производство.

Минибарот во собата е со доплата.

Аll концептот е валиден 24 часа.

Аll концептот на денот на завршување на престојот е валиден до 12:00 часот

Во случај на губење на Аll алката доделена од страна на хотелот се наплаќаат 10 $

Loby bar - отворен  24 часа

Pool bar - отворен од 10:00 - 17:00 ч.

Beach Bar - отворен од 10:00  - 17:00 ч.

English Pub - отворен од  18:00  - 23 :00 ч.

 

Kафе - Секојдневно во лоби барот од 16:00 - 17:00 ч.
"Happy hour " сладолед за деца.

Собна послуга: 24 часа, со доплата, мени доспатно во секоја соба.

 Диско клуб: Клуб Caligula отворен секојдневно од 22:00 ч. до раните утрински часови.

 Менувачница: достапна 24 часа.

Телефон: Достапен, за меѓународни повици конткатирајте го бизнис центарот. Минимално времетраење на повик е 3 минути.

Бесплатна  WI-FI конекција во лобито на хотелот (09 :00 - 24:00 h).

 Електрична енергија : 220 V 

Начин на плаќање : можно е плаќања во готово (eвра или долари)  или со кредитна картичка ( Visa, Master Card ).

Health's Club - отворен од 09 :00 - 21:00 ч. На располагање има фитнес клуб, сауна, џакузи, масажи, салон за убавина (со доплата).

Терен за одбојка (во близина на плажата), тенис, билијард (бесплатно 30 мин во 1 недела престој по соба).

Амбуланта - отворена од 13:00 - 14:00 ч. (доколку ви е потребен докотор итно обратете се на рецепција).

Машина за перење алишта (ценовникот за услугите ќе го најдете во собата).

Крпи за плажа можат да се земат со картички кои се издаваат во хотелот од 08:00 - 17:00 ч. (доколку крпата се задржува до следниот ден, менување може да се изврши после 14:00 ч.)

 Во случај на губење на картичка или крпа се наплаќа 150 L.E. (околу 7.50 ЕУР)

Во случај на губење на клуч од соба или електронска картичка ќе бидат наплатени 400 L.E.за секое поединечно (околу 20 ЕУР)

 

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано.
Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно).
Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

 

ПРОМОТИВНИ ПАКЕТ ЦЕНИ

Цени со вклучен попуст до 29.02 и 50% уплата до 05.03

Le Pacha Resort 4* 27.05.20 03.06.20 10.06.20 17.06.20 24.06.20 01.07.20 08.07.20 15.07.20 22.07.20 29.07.20 05.08.20 12.08.20 19.08.20 26.08.20 02.09.20 09.09.20 16.09.20
6 ноќевања / 7 дена + авионски билет + аеродромски такси +  All inclusive услуга + трансфери
Dbl Promo Room (по лице) 424 424 424 424 424 424 424 424 424 424 424 424 424 424 424 424 424
2 adl 848 848 848 848 848 848 848 848 848 848 848 848 848 848 848 848 848
2 adl + 1 chd (2-13.99) 1143 1143 1143 1143 1143 1143 1143 1143 1143 1143 1143 1143 1143 1143 1143 1143 1143
2 adl + 2 chd (2-6.99)(2-13.99) 1438 1438 1438 1438 1438 1438 1438 1438 1438 1438 1438 1438 1438 1438 1438 1438 1438
2 adl + 2 chd (2-13.99)(2-13.99) 1503 1503 1503 1503 1503 1503 1503 1503 1503 1503 1503 1503 1503 1503 1503 1503 1503
Dbl Standard (по лице) 443 443 443 443 443 443 443 443 443 443 443 443 443 443 443 443 443
2 adl 885 885 885 885 885 885 885 885 885 885 885 885 885 885 885 885 885
2 adl + 1 chd (2-13.99) 1180 1180 1180 1180 1180 1180 1180 1180 1180 1180 1180 1180 1180 1180 1180 1180 1180
2 adl + 2 chd (2-6.99)(2-13.99) 1475 1475 1475 1475 1475 1475 1475 1475 1475 1475 1475 1475 1475 1475 1475 1475 1475
2 adl + 2 chd (2-13.99)(2-13.99) 1550 1550 1550 1550 1550 1550 1550 1550 1550 1550 1550 1550 1550 1550 1550 1550 1550
Sgl Promo Room 489 489 489 489 489 489 489 489 489 489 489 489 489 489 489 489 489
1 adl + 1 chd (2-13.99) 784 784 784 784 784 784 784 784 784 784 784 784 784 784 784 784 784
1 adl + 2 chd (2-6.99)(2-13.99) 1079 1079 1079 1079 1079 1079 1079 1079 1079 1079 1079 1079 1079 1079 1079 1079 1079
1 adl + 2 chd (2-13.99)(2-13.99) 1177 1177 1177 1177 1177 1177 1177 1177 1177 1177 1177 1177 1177 1177 1177 1177 1177
Sgl Standard 517 517 517 517 517 517 517 517 517 517 517 517 517 517 517 517 517
1 adl + 1 chd (2-13.99) 812 812 812 812 812 812 812 812 812 812 812 812 812 812 812 812 812
1 adl + 2 chd (2-6.99)(2-13.99) 1107 1107 1107 1107 1107 1107 1107 1107 1107 1107 1107 1107 1107 1107 1107 1107 1107
1 adl + 2 chd (2-13.99)(2 - 13.99) 1219 1219 1219 1219 1219 1219 1219 1219 1219 1219 1219 1219 1219 1219 1219 1219 1219
TRL Promo Room (по лице) 411 411 411 411 411 411 411 411 411 411 411 411 411 411 411 411 411
3 adl 1234 1234 1234 1234 1234 1234 1234 1234 1234 1234 1234 1234 1234 1234 1234 1234 1234
3 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1529 1529 1529 1529 1529 1529 1529 1529 1529 1529 1529 1529 1529 1529 1529 1529 1529
TRL Standard (по лице) 430 430 430 430 430 430 430 430 430 430 430 430 430 430 430 430 430
3 adl 1290 1290 1290 1290 1290 1290 1290 1290 1290 1290 1290 1290 1290 1290 1290 1290 1290
3 adl + 1 chd (2 - 13,99) 1585 1585 1585 1585 1585 1585 1585 1585 1585 1585 1585 1585 1585 1585 1585 1585 1585


Цените се дадени по соба и истите вклучуваат:

6 ноќевања на улусга All inclusive
Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен лет)
Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)
Дозволени 20 кг чекиран багаж по лице
Трансфер  аеродром - хотел - аеродром
Организација на аранжманот
Преставник од локалната партнер агенција

Цената не вклучува:

Египетска влезна виза - за патници со македонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација.
Цената на визата е 1.450 мкд и истата се плаќа при резервација
Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите
Патничко осигурувањеФакултативни екскурзии и индивидуални трошоци"Хотелски услуги после одјавување на собите (хотелот има право да ги прекине All Inclusive услугите по времето предвидено за одјавување)"

Сите цени се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.


Важна напомена:

"За патување во Египет потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација."