• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

МАЛДИВИ – СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА (13)

СОФИЈА – ИСТАНБУЛ – МАЛЕ
МАЛЕ – ИСТАНБУЛ - СОФИЈА
Датум: 25.10.2020 - 03.11.2020г.
10 дена / 7 ноќи со цени од 1437 евра

 

ПРОГРАМА

1 ден 25.10.2020: Софија - Истанбул
Полетување од аеродромот во Софија за Мале преку Истанбул во 21:25 ч. (локално време во Бугарија) со Turkish Airlines. Слетување во Истанбул во 23:50 ч. (локално време во Турција).

2 ден 26.10.2020: Истанбул - Мале
Полетување за Мале во 02:10 ч (локално време во Турција). Пристигнување во Мале во 12:15 ч (локлано време Малдиви). Пречек од партнерската компанија и трансфер до избраниот хотел со хидроавион, внатрешен лет или со глисер. Пристигнување во хотел и сместување. Ноќевање.

3 – 8 ден 27.10.2020 - 01.11.2020: Малдиви
Сонце, бели песочни плажи, вода на Индиски океан која се прелева од сина, тиркизна и зелена боја, „подводни градини“ од корали... Малдиви е поим за егзотика, романтика, релаксација и тропски рај на планетата. Далеку сте од бучавата и стресот, во природна убавина како на сон. Прошетајте се низ волшебниот остров, уживајте во океанот, нуркајте и откријте го домот на повеќе од 700 егзотични риби. За сите љубители на водните спортови и истражувачи на подводниот свет има можност за дополнителни екскурзии.

9 ден 02.11.2020: Мале - Истанбул
Појадок. Слободно време за плажа и одмор. Трансфер до аеродромот во Мале и лет кон Истанбул во 23:35 ч (локално време Малдиви).

10 ден 03.11.2020: Истанбул - Софија
Слетување на аеродромот во Истанбул во 06:20 ч (локално време Турција). Полетување за Софија во 08:35 ч (локално време Турција) и слетување во 08:55 ч (локално време Бугарија).

Цената вклучува:
 • Авиобилет Софија – Истанбул - Мале – Истанбул - Софија со Turkish Airlines, вклучен багаж до 40кг;
 • Аеродромски такси;
 • 7 ноќи во хотел по избор на Малдиви на соодветен пансион;
 • Трансфери аеродром Мале-хотел-аеродром Мале со соодветен превоз;
 • Вклучен групен превоз Скопје – Софија (аеродром) - Скопје
Цената не вклучува:
 • Сопствени трошоци;
 • Сè што не е вклучено во цената;
 • Патничко осигурување;
ЗА ПАТУВАЊЕТО ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА ТА МЕРИДИЈАН

Услови и забелешки:

 • При резервација се уплаќа депозит од 50% од сумата, а остатокот 31 ден пред патување.
 • Задолжително е пополнување на образец „Health declaration form“ - https://imuga.immigration.gov.mv/ до 24 часа пред терминот на одење.
 • Понудата важи за минимум 12 туристи
 • Цената на патувањето се пресметува според курсот на доларот. Доколку истиот се промени за повеќе од 5% пред почетокот на патувањето, туроператорот го задржува правото за промена на цената на патувањето, согласно промената на курсот.
 • За патувањето не е потребна имунизација.
 • Крајниот рок за известување за несобран минимум патници – 30 дена пред дата на поаѓање.
 • Во случај да патникот доброволно го прекине патувањето за времетраење на истото, сите дополнителни трошоци и трансфери се на негов трошок.
 • Патникот има право да го префрли патувањето на трето лице но најдоцна до 24.09.2020, и е обврзан да плати евентуални трошоци на туроператорот за реиздавање на билети.