• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Хотел SANDY BEACH RESORT 4+* - Голем, Драч (15)

www.sandybeach-resort.com

 

“SANDY BEACH RESORT” се наоѓа во местото Голем, Драч. Хотелот е со површина од вкупно 4000 квадратни метри, на 4 ката.

До хотелот има прекрасната песочна плажа, каде што на располагање на гостите има бесплатни чадори и лежалки.

Хотелот има вкупно 79 соби, вклучувајќи стандардни, супериор, лукс, конектирани соби и апартмани.

Собите се опремени со: клима уред, мал фрижидер, апарат за кафе/чај, ТВ со сателитски канали, сеф тераса со гарнитура за седење...

Објектот во својата содржина нуди: бар на плажа, ресторан, внатрешен базен, лоби бар, игротека, два надворешни базени, сауна, Wi-Fi (бесплатно), паркинг (бесплатен), рецепција, просторија за багаж за денот на заминување...

Хотелот нуди и можност за широк спектар на активности: спортови на вода, јога, одбојка на плажа…

 

Тип на соба

26.05-30.06

29.08-25.09

01.07-28.08

Супериор соба (2 возр. + 1 дете)

33

41

Делукс соба (3 возр. или 2 возр.+2 деца)

41

47

Јуниор суит (3 возр.+1 дете)

47

57

Конектирани соби (3 возр. или 2 возр.+2 деца)

50

59

Суит (3 возр. или 2 возр.+2 деца)

65

77

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-Цените се дадени на база ноќевање со појадок, по лице на ден

-Прво дете до 12 год. Бесплатно

-Второ дете до 12 год 50% попуст, освен во Суит 70% попуст

-Трето возрасно лице 30% попуст, освен во Суит 50% попуст

-Доплата за Полу пансион возрасни - 8 евра, деца од 2-12 год. - 4 евра

-Доплата за Полн пансион возрасни -16 евра, деца од 2-12 год. - 10 евра

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).