• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

SEAGULL RESORT HURGHADA **** (22)

 

Seagull Beach Resort е 4 * ресорт кој има одлична локација за прекрасен одмор под топлото египетско сонце. На само неколку минути од Меѓународниот аеродром во Хургада и на неколку минути пеш до центарот на градот, овој хотел е место што можете одлично да се забавувате, но и да се релаксирате и да уживате во сонцето. 
Хотелот има 8 надворешни базени, исто така има и детски базен со лизгалки. Гостите можат да уживаат во бесплатна Wi-Fi конекција во областа каде што се служи храна, помеѓу 08:00 - 18:00 часот.
Сите соби располагаат со сателитска ТВ, клима уред, мини фрижидер, бесплатен депозит, телефон и фен за коса.

Овој прекрасен хотел има вкупно 731 соби : 7 апартмани, 8 фамилијарни делукс апартмани, 84 фамилијарни соби, 51 супериор соби, 18 супериор соби со директен поглед на море и 540 стандардни соби, и сите имаат едно нешто заедничко - сите тие се вешто украсени во раскошен ориентален стил и модерен ентериер.

Seagull Beach Resort ви нуди: приватни песочни плажи, интернационален тим за анимација со различна програма секој ден, спа, аеробик, осветлен тениски терен, билијард, пинг понг, сквош терен, ватерполо, терен за одбојка на плажа, фитнес центар, фитнес во вода, центар за нуркање, центар за едрење, аква центар, мини зоолошка градина, детски клуб, клиника 24 часа, дискотека, 2 кина, театар, конференциски сали и многу повеќе.

Seagull Beach Resort се наоѓа во срцето на Хургада со прекрасен поглед на островите на Црвеното Море и тоа е навистина магичен миг за љубителите на нуркањето, како и за релаксација.

 

ПРОМОТИВНИ ПАКЕТ ЦЕНИ

Цени со вклучен попуст до 29.02 и 50% уплата до 05.03

Sea Gull 4* 27.05.20 03.06.20 10.06.20 17.06.20 24.06.20 01.07.20 08.07.20 15.07.20 22.07.20 29.07.20 05.08.20 12.08.20 19.08.20 26.08.20 02.09.20 09.09.20 16.09.20
Dbl Standard 430 430 430 430 430 455 455 455 455 455 455 455 455 453 443 443 443
2 adl 860 860 860 860 860 910 910 910 910 910 910 910 910 906 885 885 885
2 adl + 1 chd (2-13.99) 1155 1155 1155 1155 1155 1205 1205 1205 1205 1205 1205 1205 1205 1201 1180 1180 1180
2 adl + 2 chd (2-6.99)(2 - 13.99) 1450 1450 1450 1450 1450 1500 1500 1500 1500 1500 1500 1500 1500 1496 1475 1475 1475
2 adl + 2 chd (2-13.99)(2 - 13.99) 1519 1519 1519 1519 1519 1581 1581 1581 1581 1581 1581 1581 1581 1575 1550 1550 1550
Dbl Family Room 492 492 492 492 492 517 517 517 517 517 517 517 517 515 505 505 505
2 adl 984 984 984 984 984 1034 1034 1034 1034 1034 1034 1034 1034 1030 1009 1009 1009
2 adl + 1 chd (2-13.99) 1279 1279 1279 1279 1279 1329 1329 1329 1329 1329 1329 1329 1329 1325 1304 1304 1304
2 adl + 2 chd (2-13.99)(2-13.99) 1574 1574 1574 1574 1574 1624 1624 1624 1624 1624 1624 1624 1624 1620 1599 1599 1599
Sgl Standard 492 492 492 492 492 529 529 529 529 529 529 529 529 526 511 511 511
1 adl + 1 chd (2-13.99) 787 787 787 787 787 824 824 824 824 824 824 824 824 821 806 806 806
1 adl + 2 chd (2-6.99)(2-13.99) 1082 1082 1082 1082 1082 1119 1119 1119 1119 1119 1119 1119 1119 1116 1101 1101 1101
1 adl + 2 chd (2-13.99)(2-13.99) 1182 1182 1182 1182 1182 1237 1237 1237 1237 1237 1237 1237 1237 1233 1210 1210 1210
TRL Family Room 480 480 480 480 480 505 505 505 505 505 505 505 505 503 492 492 492
3 adl 1439 1439 1439 1439 1439 1514 1514 1514 1514 1514 1514 1514 1514 1508 1477 1477 1477
3 adl + 1 chd (2-13.99) 1734 1734 1734 1734 1734 1809 1809 1809 1809 1809 1809 1809 1809 1803 1772 1772 1772
TRL Standard 418 418 418 418 418 443 443 443 443 443 443 443 443 440 430 430 430
3 adl 1253 1253 1253 1253 1253 1328 1328 1328 1328 1328 1328 1328 1328 1321 1290 1290 1290
3 adl + 1 chd (2-13.99) 1548 1548 1548 1548 1548 1623 1623 1623 1623 1623 1623 1623 1623 1616 1585 1585 1585
Редовен ценовник за сезона
Sea Gull 4* 27.05.20 03.06.20 10.06.20 17.06.20 24.06.20 01.07.20 08.07.20 15.07.20 22.07.20 29.07.20 05.08.20 12.08.20 19.08.20 26.08.20 02.09.20 09.09.20 16.09.20
Dbl Standard 579 579 579 579 579 623 623 623 623 635 647 647 647 643 623 623 623
2 adl 1158 1158 1158 1158 1158 1245 1245 1245 1245 1270 1295 1295 1295 1287 1245 1245 1245
2 adl + 1 chd (2-13.99) 1453 1453 1453 1453 1453 1540 1540 1540 1540 1565 1590 1590 1590 1582 1540 1540 1540
2 adl + 2 chd (2-6.99)(2-13.99) 1748 1748 1748 1748 1748 1835 1835 1835 1835 1860 1885 1885 1885 1877 1835 1835 1835
2 adl + 2 chd (2-13.99)(2 - 13.99) 517 517 517 517 517 561 561 561 561 573 585 585 585 581 561 561 561
Dbl Family Room 1034 1034 1034 1034 1034 1121 1121 1121 1121 1146 1171 1171 1171 1162 1121 1121 1121
2 adl 1329 1329 1329 1329 1329 1416 1416 1416 1416 1441 1466 1466 1466 1457 1416 1416 1416
2 adl + 1 chd (2-13.99) 1624 1624 1624 1624 1624 1711 1711 1711 1711 1736 1761 1761 1761 1752 1711 1711 1711
2 adl + 2 chd (2-13.99)(2-13.99) 1736 1736 1736 1736 1736 1845 1845 1845 1845 1876 1907 1907 1907 1896 1845 1845 1845
Sgl Standard 629 629 629 629 629 691 691 691 691 710 728 728 728 722 691 691 691
1 adl + 1 chd (2-13.99) 924 924 924 924 924 986 986 986 986 1005 1023 1023 1023 1017 986 986 986
1 adl + 2 chd (2-6.99)(2-13.99) 1219 1219 1219 1219 1219 1281 1281 1281 1281 1300 1318 1318 1318 1312 1281 1281 1281
1 adl + 2 chd (2-13.99)(2-13.99) 1387 1387 1387 1387 1387 1480 1480 1480 1480 1508 1536 1536 1536 1526 1480 1480 1480
TRL Family Room 567 567 567 567 567 610 610 610 610 623 635 635 635 631 610 610 610
3 adl 1700 1700 1700 1700 1700 1831 1831 1831 1831 1868 1905 1905 1905 1893 1831 1831 1831
3 adl + 1 chd (2-13.99) 1995 1995 1995 1995 1995 2126 2126 2126 2126 2163 2200 2200 2200 2188 2126 2126 2126
TRL Standard 505 505 505 505 505 548 548 548 548 561 573 573 573 569 548 548 548
3 adl 1514 1514 1514 1514 1514 1644 1644 1644 1644 1682 1719 1719 1719 1706 1644 1644 1644
3 adl + 1 chd (2-13.99) 1809 1809 1809 1809 1809 1939 1939 1939 1939 1977 2014 2014 2014 2001 1939 1939 1939

Цените се дадени по соба и истите вклучуваат:

6 ноќевања на улусга All inclusive
Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен лет)
Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)
Дозволени 20 кг чекиран багаж по лице
Трансфер  аеродром - хотел - аеродром
Организација на аранжманот
Преставник од локалната партнер агенција

Цената не вклучува:

Египетска влезна виза - за патници со македонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада. Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација.
Цената на визата е 1.450 мкд и истата се плаќа при резервација
Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите
Патничко осигурување
Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
"Хотелски услуги после одјавување на собите (хотелот има право да ги прекине All Inclusive услугите по времето предвидено за одјавување)"
Сите цени се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.

Важна напомена:

"За патување во Египет потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација."