• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

Вила BLUE (66)

Вила БЛУ е лоцирана во центарот на Плагија, во близина на таверната Hriso Pagoni и на околу

30 м. од плажа. Располага со 1/4 дуплекс , со две одделни спални , со комплетно опремена кујна, WC, и пространа тераса со поглед на море. Клима (вклучена во цената), wi-fi -(вклучена во цената)

10% попуст до 15.06.2021


Цени за термини по типови простории и услуги

Термини

1/4 ДУПЛЕКС

Бр. ноќевања

12/06/2021 - 19/06/2021

350

7

19/06/2021 - 26/06/2021

400

7

26/06/2021 - 03/07/2021

410

7

03/07/2021 - 10/07/2021

480

7

10/07/2021 - 17/07/2021

540

7

17/07/2021 - 24/07/2021

550

7

24/07/2021- 31/07/2021

550

7

31/07/2021 - 07/08/2021

550

7

07/08/2021 - 14/08/2021

550

7

14/08/2021 - 21/08/2021

550

7

21/08/2021 - 28/08/2021

490

7

28/08/2021 - 04/09/2021

399

7

04/09/2021 - 11/09/2021

350

7

11/09/2021 - 18/09/2021

299

7

18/09/2021 - 25/09/2021

260

7

25/09/2021-02/10/2021

200

7

 

Услови под кои важи аранжманот

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 10% попуст на вториот термин

 • Доплата на туристичка такса -1 на дуплекс од ноќ (се плаќа во агенција )

 • Користењето на клима-уред, WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО .

 

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 •  
  • За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)

  • За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра) 

  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.

 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 

 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

 • Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.

 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенцијата