• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA EVI 2 10 nokji (17)

Првото туристичко место кое ќе Ве сретне на патот кон Касандра е Неа Каликратија, оддалечено само 40 километри од Солун. Градот кој живее цела година изобилува со ресторани, таверни, амбуланта, аптеки, маркети, слаткарници, продавници (Lidl, Masutis, Marinopoulos)....Во центарот се наоѓа голем парк со забавни игри за децата и уредена песочна плажа во должина од 800 метри. На само 5 километри од градот се наоѓа познатата плажа Sahara, надградена со Сино знаме за чистота која нуди одлична забава за младите.

Вилата Evi II е лоцирана во самиот центар во Неа Каликратија, на само 120 метри метри од морето. Вилата е поставена на самата улица која води дирекно кон плажата  меѓу изобилство продавници, маркети и пекари, гиро и ресторани. Располага со пространи студија кои се наоѓаат на прв и на втор спрат. Сите сместувачки капацитети имаат сопствено купатило и се опремени со кујни (електрични шпорети со рерни или електрично решо, фрижидери и основни садови за готвење и јадење), телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Апартманите имаат постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во најголем дел од сместувачките капацитети е со сопствен бојлер, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

 

Термин:

 

Ноќевања:

 

1/3 студио

22.05-01.06.2021

10 

220 (13.640 ден.)

01.06-11.06.2021

10

260 (16.120 ден.)

11.06-21.06.2021

10

320 (19.840 ден.)

21.06-01.07.2021

10

400 (24.800 ден.)

01.07-11.07.2021

10

480 (29.760 ден.)

11.07-21.07.2021

10

550 (34.100 ден.)

21.07-31.07.2021

10

550 (34.100 ден.)

31.07-10.08.2021

10

550 (34.100 ден.)

10.08-20.08.2021

10

550 (34.100 ден.)

20.08-30.08.2021

10

480 (29.760 ден.)

30.08-09.09.2021

10

380 (23.560 ден.)

09.09-19.09.2021

10

300 (18.600 ден.)

19.09-29.09.2021

10

250 (15.500 ден.)

 

- Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио или апартман за 10  ноќевања без вклучен превоз

- Во студијата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети  

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!