• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ПОПОВА ШАПКА

 

Хотел АРЕНА ТЕТЕКС 3*  

Попова Шапка

 

Хотел Арена се наоѓа на прва линија пред ски патеките, располага со вкупно 33 соби и апартмани и вкупен капацитет од 105 гости.
Сите соби се со сопствен балкон со прекрасен поглед кон ски центарот, ТВ, WIFI.
Нуди и голема тераса со поглед и капацитет од 150 гости, ресторан со камин, кафитерија и сопствен паркинг.
Од оваа година има и нов спа центар со голем базен, ѓакузи, турска бања, финска бања, топли клупи и лежалки со прекрасен поглед кон ски центарот. 

Пакет

Полн пансион

3 ноќевања

3.900 ден.

5 ноќевања

6.500 ден.

7 ноќевања

9.100 ден.


Дадената цена е по лице за 1 ноќевање и

вклучува :

  • Ноќевање со појадок, ручек, вечера  
  • Користење на базен
  • Деца до 5.99 год. се сместуваат бесплатно
  • Деца од 6-11.99 год. – доплата 50% од сумата