• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA ZAFIRIA (15)

Вилата ЗАФИРИЈА се наоѓа во мирен дел на само неколку минути од центарот и  на 150 метри од плажа.  Реновирана во 2019 година и истата располага со двокреветни студија, трокреветни студија и апартмани и етворокреветни студија и апартмани кои се наоѓаат на приземје, прв и втор кат. Секое студио/апартман е опремено со мини кујна, бања, балкон, ТВ,  WiFi - од 01 Јуни и клима уред, вклучен во цената.

 

BLACK WEEK SALE               23.11 - 30.11.2022

ПОПУСТ  - 20%                  за комплетни уплати

 

 

ЦЕНИТЕ во табелата се однесуваат за наем на студио / апартман за 7 ноќевања

ТЕРМИН

НАЕМ

1/2 СТД

1/3 СТД

1/4 СТД

1/3 АПП

1/4 АПП

21.05

7 ноќи

120

120 €

150 €

130 €

150

28.05

7 ноќи

150

180 €

200 €

180 €

220

04.06

7 ноќи

200

220 €

230 €

230 €

260

11.06

7 ноќи

270

300 €

310 €

300 €

350

18.06

7 ноќи

300

330 €

350 €

350 €

420

25.06

7 ноќи

320

350 €

360 €

370 €

450 € 

02.07

7 ноќи

340 € 

370 €

390 €

390 €

470 € 

09.07

7 ноќи

370 € 

390 €

430 €

430 €

490 € 

16.07

7 ноќи

400  

430 €

470 €

470 €

550 € 

23.07

7 ноќи

400  

430 €

470 €

470 €

550 € 

30.07

7 ноќи

400 € 

430 €

470 €

470 €

550 € 

06.08

7 ноќи

400 € 

430 €

470 €

470 €

550 €

13.08

7 ноќи

400

430 €

470 €

470 €

550 €

20.08

7 ноќи

380

390 €

430 €

440 €

500 €

27.08

7 ноќи

320

350 €

360 €

370 €

420

03.09

7 ноќи

280

320

330 €

320 €

350

10.09

7 ноќи

220

230

240 €

230 €

270

17.09

7 ноќи

160

180

180 €

180 €

230

24.09

7 ноќи

120

120 €

150 €

130 €

150

 

 

НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.

Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд). 

За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.

Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.

Превземање на собите е по 14 часот - локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.

По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Цена за превоз:

Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€

деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €

Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.