• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILLA MARGARITA (1)

Margaritа Rooms е еден од малкуте на број објекти, кои служат за сместување на туристи во живописното градче Агиос Никитас. Овој објект за сместување, кој е специфичен по својата градба, како впрочем и самиот рељеф на местото, оддамна се наоѓа на туристичката карта на Лефкада. Објектот Маргарити, располага со двокреветни соби за сместување (без кујна), а некои од нив имаат и помошни легла. За оние пак кои сакаат поголем комфорт, во состав на објектот се наоѓа и еден апартман која располага со кујна. Сместувањето во убавите соби, опремени со сопствен тоалет, ТВ, клима и балкон, е одличен избор доколку ја искористите можноста за обезбедување и на поволната исхрана во блиската таверна-ресторан. Локалната кујна е навистина незаборавна.

* Цените се однесуваат за наем на студио или апартман, за 7 ноќевања (без превоз)
* Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR = 62 MKD)
 
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
- Употребата на клима уред во MARGARITI е бесплатна (Во апартманот 2/2 нема клима уред).
- Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
** Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.
- Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)  
 
АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ:
Цена на повратен автобуски превоз:  55 EUR (40 EUR за дете 02 до 12 год.)
Термини за автобуски превоз до ЛЕФКАДА (според табелата)
 
Места и време на поаѓање:
- Скопје, во 00:30 ч. (паркинг спроти хотеl Holiday Inn")
- Велес, во 01:00 ч. (бензиска пумпа, мотел Македонија)
- Росоман, во 01:20 ч. (бензиска пумпа "Црна Река петрол 1")
- Прилеп, во 02:15 ч. (бензиска пумпа "Лукоил")
- Битола, во 03:15 ч. (паркинг кај спортска сала)
 
Поаѓање од Грција: 
- Истите денови, попладне
 
ВАЖНИ НАПОМЕНИ:
* Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање, а се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 
* Бројот на лица кои се сместуваат во собите, треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето-агенцијата. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица. 
* Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и во објектот на престој.
* Цените со попуст, важат за резервации со минимум 50% уплата од износот во периодот на попуст.
* При резервација на аранжман е потребна уплата од минимум 2.000 мкд. Останатиот дел од износот (до 50% од цената на аранжманот), треба да се доплати најдоцна до 31.март 2021 година. 
- Доплатата на вкупниот износ од договорената цена на аранжманот, се врши до 3 недели пред датумот на патување. Уплатениот износ од 50%, не се враќа доколку патникот се откаже од патувањето. 
* При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги. 
* Во случај на објавување на т.н. "Last Minute" специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.  
* При отказ на аранжманот уплатен по редовни цени, важат условите за отказ објавени во описот на аранжманот или во Општите услови на патување. 
Препорачуваме “Осигурување од ризик - отказ на аранжман“ !
 
НАПОМЕНA:
- Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
- Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.